12. přání splněno u Černé Madony v kostele Minoritů v Brně

4.4.2019

 

Agentura Grayling oslavila loni čtvrtstoletí na českém trhu a místo pořádání velkého večírku, po kterém by ráno zůstala jen kocovina, rozhodli se oslavit toto výročí jinak. Protože je jejich denním chlebem komunikace, nabídli naší organizaci, že za každý rok z těch pětadvaceti let splní jedno přání lidem postiženým hluchoslepotou. Komunikace a přístup k informacím jsou pro naše klienty, totiž každodenní výzvou. Spojili se proto s naším spolkem LORM – Společností pro hluchoslepé z.s.

Jak proběhlo splnění 12. přání?

Foto 12. přání B

Splnit dvanácté přání jsme jeli k Černé Madoně do kostela Minoritů, aby se tam téměř devadesátiletá paní Marie mohla po mnoha letech opět pomodlit.

Paní Marie žije v domě s pečovatelskou službou v Brně a díky svému zrakovému i sluchovému postižení se už několik let nedostala do města, protože nemá nikoho, kdo by ji doprovodil. Jejím přáním bylo navštívit kostel Minoritů v historickém centru Brna, kam se dříve chodila každý týden dívat na sochu Černé Madonny.

Vyrazili jsme proto do Brna, abychom mohli paní Marii taxíkem do kostela dovézt a tento sen jí splnit. Byla moc ráda, že mohla v loretě u Černé Madonny po dlouhé době opět posedět, pomodlit se a projít si ostatní části kostela, které důvěrně znala. Prohlídku nám zpříjemnila i velmi milá paní průvodkyně, která uměla o kostele i Černé Madonně krásně vyprávět.

Na místo přišli i přátelé paní Marie, brněnští klienti LORMu, s kterými se dříve vídala, což bylo pro ni překvapení. Společně jsme pak poseděli v nedaleké kavárně, kde panovala nesmírně příjemná atmosféra a paní Marie si celý den velice užívala.

I když je paní Marii už 89 let a nedávno prodělala mrtvici, je neuvěřitelně vitální, a hlavně nás odzbrojila svým specifickým humorem a vyprávěním o životě. Během společně strávených hodin jsme se s ní velmi sblížily a o to emotivnější bylo následné loučení, které se neobešlo bez slz.

Více o aktivitě 25 splněných přání si můžete přečíst zde: https://www.grayling.com/cz/cs/news/grayling_slavi_25_let_na_ceskem_trhu

Zdroj: https://www.grayling.com/cz/cs/news/splnit_dvanacte_prani_jsme_jeli_k_cerne_madone_do_kostela_minoritu_
aby_se_tam_temer_devadesatileta_pani_marie_mohla_po_mnoha_letech_opet_pomodlit?fbclid=IwAR2jOas3y3sIsIf9SvQWZYMsploeHxnZCa4UFycqleqCQ6sXOyMpNMDTiSI