Běh pro hluchoslepé

Poběžte s námi pro hluchoslepé!

maratonPojďte si s námi zaběhat a zároveň přispět na dobrou věc – podpořte aktivně svým během hluchoslepé! Vyberte si z následující tabulky konkrétní závod, který je vašemu srdci i fyzičce nejbližší a kontaktujte nás pro získání STARTOVNÍHO ČÍSLA!

Nové termíny běžeckých závodů v roce 2020

Předseda organizačního výboru RunCzech Carlo Capalbo dne 30. 6. 2020 oznámil, že z důvodu omezení spojených s koronavirem COVID-19 jsou pro rok 2020 nuceni zrušit tři pražské závody: Volkswagen Maraton Praha, Sportisimo 1/2Maraton PrahaBirell Grand Prix Praha. Za současného stavu, i když se situace zlepšuje, nebude ani tak možné na podzim s jistotou pořádat akce s velkým počtem účastníků v centru Prahy. Registrace na výše uvedené závody si budou moci běžci převést do roku 2021, nebo 2022. Konkrétní postup a bližší informace získají běžci na svůj e-mail a jsou uvedeny na stránkách pořadatele https://www.runczech.com/cs/.

Nové termíny běžeckých závodů pro rok 2020!!!

Běžet závod na letišti nebo v pivovaru? To je s RunCzech možné!

RunCzech závody jsou nyní z důvodu koronaviru pozastavené, v dohledné době bychom měli být informování o novém běžeckém kalendáři. Nicméně organizátoři z PIMu se snažili být kreativní a přijít alespoň s nějakou náhradou a tím je běžecké léto.

Runway Run se bude odehrávat na letištích v Karlových Varech (27. − 28. června 2020), Českých Budějovicích (10. − 11. července 2020) a v Praze (18. − 19. července 2020) a Pivovarský běh s Birellem v areálu plzeňského pivovaru včetně historického sklepení (1. srpna 2020).

Pokud byste měli zájem si přes naši organizaci zakoupit startovní číslo a běžet za LORM a hluchoslepé některý z nových letních běhů, kontaktujte prosím co nejdřív naši koordinátorku Lenku Sellnerovou na 777 764 194 nebo kancelar@lorm.cz už z důvodu plánovaných letních dovolených. Děkujeme!

Další informace k samotným běhům najdete zde: https://www.runczech.com/srv/www/qf/cs/ramjet/eventList.

Registrace na všechny závody jsou již otevřené na www.runczech.com.

Formulář pro online přihlášení

Kontaktní osoba
Lenka Sellnerová
Mob.: + 420 777 764 194
Tel.: + 420 257 314 012
e–mail: kancelar@lorm.cz

Metr za korunu

„Jsem kancelářský povaleč, co miluje pivo. Jmenuji se Ondra a je mi 46. Běhat jsem začal před cca čtyřmi lety se 120 kg na krku. Do té doby pro mě byl běh více méně sprosté slovo. Loni po mnoha tréninkových kilometrech, dvou půlmaratonech a o 25 kg lehčí jsem vyrazil na svůj první maraton. Ten pro mě skončil krátce po startu po špatném došlapu natrženým lýtkovým svalem. Svým druhým pokusem o maraton 3. května 2020 bych rád podpořil snahu mnoha lidí, kteří pomáhají hluchoslepým. Proto jsem založil výzvu METR ZA KORUNU, abyste i vy mohli pomoci dobré věci. Můj sen je, že každý z vás přispěje jakoukoliv částkou a uběhne svůj kousek „virtuálního maratonu“ a v cíli se sejdeme na 42 195 m/Kč. Já si dám závazek uběhnout maraton za 4:30 a vše nad limit doplatím v poměru 1 vteřina = 1 koruna. Co vy na to? Zkusíme to?“

Podpořte Ondru, který se chystá uběhnout pražský maraton 42,195 km (Volkswagen Maraton Praha, 3. 5. 2020)!

Vše k dobroběžecké výzvě najdete zde: https://www.darujme.cz/projekt/1202532

rrem

Běžecké výzvy v roce 2019 pro inspiraci najdete zde.

Jak to funguje?

 • Vyberete si v nabídce běžeckých závodů konkrétní závod, do kterého se chcete vy, váš tým nebo štafeta v roce 2020 přihlásit.
 • behy-ivV přehledu závodů s ceníkem je u každého závodu uvedená minimální režijní cena za startovné ke dni uvedeném v tabulce; cena se může měnit, tj. zvyšovat v závislosti na počtu prodaných startovních čísel. Co se samotného daru týče, uvítáme od vás jakoukoliv vyšší částku na sociální služby pro hluchoslepé. Teprve rozdíl mezi režijní a vyšší cenou tvoří dar na průvodcovské a tlumočnické služby pro naše hluchoslepé klienty!
 • Co se samotného daru týče, uvítáme od vás jakoukoliv vyšší částku na sociální služby pro hluchoslepé. Teprve rozdíl mezi režijní a vyšší cenou tvoří dar na průvodcovské a tlumočnické služby pro naše hluchoslepé klienty!
 • Na základě vašich objednávek pro vás nakoupíme u hlavního organizátora startovní číslo (kód), které vám hned po obdržení vašeho daru na náš účet zašleme spolu s informacemi k registraci.

Při výběru svého závodu dobře zvažte:

 • Uběhnout sám celý maratón znamená vytrvat na trati dlouhé 42,195 km!img_1448-2
 • Při štafetě u půlmaratonu poběžíte „jen“ 3 x 5 km + poslední 4. člen/ka štafety 6,0975 km!
 • Při Pražské štafetě 4×5 km běžíte každý svých 5 km!
 • Běh v týmu vás může motivovat k lepšímu výkonu! Tým tvoří čtyři členové, z nichž každý běží celou vzdálenost.

Co vám účast na běhu pro hluchoslepé přinese?

 • Poběžíte s větší motivací od startu až do cíle s blaženým pocitem, že děláte něco pro sebe i pro potřebné!
 • Pravidelným tréninkem si zlepšíte svoji fyzičku a psychiku, zkrátka adrenalin vám jen prospěje!
 • Zvýšíte svoji prestiž mezi přáteli!
 • Vaše sportovní výkony oceníme na našich webových stránkách i Facebooku!
 • A možná se stanete sportovními vzory pro naše hluchoslepé klienty, kteří by vás se svými traséry mohli následovat!

Naši „dobroběžci“ aneb příklady táhnou!

FOTOInspirujte se výzvou mladé, krásné a nadšené dobroběžkyně Jany Slezákové, která za naše hluchoslepé klienty uběhla v červnu 2016 olomoucký půlmaraton a k podpoře vyzvala i své přátele a fanoušky. Jak? Jana nechala vyrobit odznáčky ve tvaru srdíčka a nádherné náramky z polodrahokamů, symbolizující červenobílou hůl a jejich prodejem získala od svých příznivců dar pro hluchoslepé v úžasné výši 26 612 korun! Děkujeme Janě za krásný nápad a všem za podporu!

Co Janu motivovalo a kdo všechno jí s jejím nápadem pomáhal, si můžete přečíst v Příběhu, který vyšel v podzimním čísle našeho časopisu Doteky pod názvem Společně můžeme zvládnout cokoliv.

Jaké to je běžet za hluchoslepé? Přečtěte si ohlasy od běžců, kteří za naši organizaci LORM a hluchoslepé běželi v minulých letech.

Staňte se našimi dobroběžci aneb TIPY pro FUNDRAISING

 • Staňte se našimi dobroběžci! Jak? Oslovte své přátele, rodinné příslušníky či kolegy v práci, oznamte jim, že poběžíte vámi vybraný závod, že chcete běžet pro hluchoslepé klienty LORM, a poproste je, aby vám přispěli nějakou částkou jako vaši sponzoři.fotka-naramku-a-srdicek
 • Zašlete nám podklady pro vytvoření vašeho profilu na stránkách Dobroběžců a pošlete odkaz na něj všem svým přátelům.
 • Vyrobte či kupte nějaké malé dárky a prodávejte je svým přátelům jako pozornost oproti přispěné částce.
 • Uspořádejte párty a při vstupu umístěte kasičku s nápisem „Běžím pro dobrou věc“.
 • Přátelé, rodinní příslušníci či kolegové vám mohou přispět, zaplatit každý uběhnutý kilometr.

Pořád nejste rozhodnutí? Mrkněte se na fotky ve Fotogalerii a přesvědčíte se, že běhat pro hluchoslepé je smysluplná radost a zábava!

Přidejte se na Facebooku k naší skupině Běh pro LORM, můžete zde sdílet svoje úspěchy z tréninků i běhů a vzájemně se podporovat a fandit si!

Potřebujete poradit?

S čímkoliv vám kolem běhu pro hluchoslepé rádi poradíme!

Kontaktní osoba
Lenka Sellnerová
Mob.: + 420 777 764 194
Tel.: + 420 257 314 012
e–mail: kancelar@lorm.cz

LORMLORM – Společnost pro hluchoslepé z.s.

Zborovská 62, 150 00 Praha 5

www.lorm.cz, www.cervenobiledny.cz

Kdo je organizátorem závodů?

Prague International Marathon, spol.s.r.o. Františka Křížka 11, 170 00 Praha 7

http://www.runczech.com/cs/