Děkujeme všem, kteří nám finančně nebo svým volným časem pomáhají realizovat projekty a sociální služby pro naše hluchoslepé klienty.

Rok 2016

Za finanční pomoc v roce 2016 DĚKUJEME:

Ministerstvu práce a sociálních věcí ČR za dotaci v celkové výši  3 520 000 Kč na projekty:

 • ve výši 1 731 000 Kč na projekt Sociální rehabilitace osob s hluchoslepotou
 • ve výši 280 000 Kč na projekt Tlumočnické služby pro osoby s hluchoslepotou
 • ve výši 606 000 Kč na projekt Odborné sociální poradenství pro osoby s hluchoslepotou
 • ve výši 903 000 Kč na projekt Sociálně aktivizační služby pro osoby s hluchoslepotou

Nadačnímu fondu Českého rozhlasu za příspěvky ze sbírky Světluška v celkové výši 1 340 000 Kč na projekty:
Dárci

 • ve výši 670 000 Kč na projekt Sociální rehabilitace osob s hluchoslepotou
 • ve výši 640 000 Kč na projekt Sociálně aktivizační služby pro osoby s hluchoslepotou
 • ve výši 30 000 Kč na projekt 6. ročník Ceny Hieronyma Lorma

Za finanční, věcnou a další podporu sociálních služeb pro hluchoslepé v roce 2016 upřímně děkujeme všem partnerům a dárcům, jmenovitě pak:

  • Společnosti ACI–AUTO COMPONENTS INTERNATIONAL, S.R.O.. za finanční dar ve výši 15 000 Kč.
  • Společnosti RECYKLACE ODPADŮ A SKLÁDKY, A.S. za finanční dar ve výši 15 000 Kč.
  • Společnosti PRVNÍ STAVEBNÍ OBNOVA, S.R.O., která nám věnovala 50 000 Kč.
  • Společnosti EURO POOL SYSTEM CZ S.R.O. za finanční částku ve výši 30 000 Kč.
  • FARNÍ CHARITĚ SV. ANEŽKY ČESKÉ za dar ve výši 26 000 Kč.
  • KLUBU Z VIKTORKY za finanční částku ve výši 30 000 Kč.
  • Společnosti STADLER PRAHA S.R.O. za poskytnutí finančního daru ve výši 19 200 Kč.
  • Společnosti ŠKOFIN S.R.O./VOLKSWAGEN FINANCIAL SERVICES za dar ve výši
   14 150 Kč, který nám věnovali na základě předvánoční firemní sbírky
  • Děkujeme všem účastníkům setkání SPOLKU ABSOLVENTŮ MBA (SAMBA) V BRNĚ, kteří nám věnovali dar v celkové výši 33 799 Kč.
  • LENCE HEJRETOVÉ, která nás již podruhé překvapila krásnou charitativní akcí, jarním koncertem, který pro své přátele pořádala v sobotu 16. dubna 2016 v Brandýse nad Labem. Výtěžek z koncertu ve výši 4 028 Kč nám věnovala na sociální služby pro hluchoslepé.
  • Děkujeme všem účastníkům originální charitativní česko-švýcarské snídaně, kterou v sobotu 30. dubna 2016  pořádaloSC Blog Logo neu2 sdružení SWISSCLUB CZ s dobrým záměrem. Součástí snídaně byla i možnost si zahrát hru bingo a výtěžek z prodeje hracích karet a červenobílých srdíček ve výši 4 800 Kč věnovali organizátoři ve prospěch hluchoslepých a naší organizace LORM. SwissClub CZ navýšil výtěžek o 1 200 Kč! Celkový dar ve výši 6 000 Kč nás mile překvapil a moc potěšil! Za skvělý nápad, jak propojit společenské setkání s hrou a charitou, speciálně děkujeme JANĚ KONOPÁSKOVÉ!
  • VŠEM BĚŽKYNÍM, BĚŽCŮM A TRASÉRŮM, kteří svým sportovním výkonem podpořili LORM účastí na půlmaratonu, maratonu i dalších závodech pořádaných od jara do podzimu pod hlavičkou PRAGUE INTERNATIONAL MARATHON, SPOL. S.R.O.
   Pražský půlmaraton: Lenka Waldhauserová, Šárka Eliášová, Soňa Závorková, Petr Synek, Ondřej Zemek a běžci ze společnosti STADLER Jarda Krčál, Martin Pavlas, Aleš Váňa, Ondra Kašpar, Mára Majtán, Štefan Štrauch, Zdeněk Kašík, Jarda Poláček, Hugo Franěk
   O2 Pražská štafeta 4×5 km: členové štafety společnosti STADLER: Martin Pavlas, Jarda Krčál, Aleš Váňa a Martin Chudo a členové 2 štafet společnosti VOLKSWAGEN FINANCIAL SERVICES/ŠKOFIN S.R.O.
   Pražský maraton: Petr Synek a běžci ze společnosti Stadler Martin Chudo, Jarda Krčál, Martin Pavlas, Zdeněk Kašík, Štefan Štrauch, Ondra Kašpar; v kategorii štafet běžci ze společnosti STADLER Karel Kopáč, Tonda Bánovský, Lukáš Ryba a Aleš Váňa
   Karlovarský půlmaraton: Tomáš Radovnický
   Českobudějovický půlmaraton: Dana Formánková, David Cebula, David Heider
   Olomoucký půlmaraton: Jana Slezáková
   Ústecký půlmaraton: Tomáš Radovnický, David Heider, Katka Pavlasová, Martin Pavlas
   Večerní běh Prahou na 5 km: Míša Tučková, Lucie Mirácká, Olga Cudlínová, Jana Konopásková, Eva Doležalová, Jana Polnarová, Katka Pavlasová
   Večerní běh Prahou na 10 km: Lenka Waldhauserová, Dagmar Kočandrlová, Lenka Smetanová, Ondřej Cudlín, Radim Dudek a jeho přátelé, Dana Formánková, Markéta Šteinfeldová, za společnost STADLER Ondřej Kašpar, Jaroslav Krčál, Lukáš Ryba, Martin Pavlas, Václav Schindler, Aleš Váňa, Jaroslav Poláček, Antonín Bánovský, Zdeněk Kašík, Štefan Strauch, Karel Kopáč, Jaroslav Langmajer
  • Speciální poděkování patří dobroběžkyni JANĚ SLEZÁKOVÉ, která se za hluchoslepé postavila na start olomouckého půlmaratonu a i přes úmorná vedra doběhla až do cíle! Naši organizaci navíc podpořila krásným nápadem. Jana nechala vyrobit odznáčky ve tvaru srdíčka a nádherné náramky z polodrahokamů, symbolizující červenobílou hůl a jejich prodejem získala od svých příznivců, přátel a fandů dar pro hluchoslepé v úžasné výši 26 612 Kč!
  • Už třetím rokem naši maratonci hrdě běhají pro hluchoslepé s červenobílými srdíčky – nálepkami, které nám sponzorsky vyrábí a dodává společnost COLOGNIA PRESS, A.S. Za milou spolupráci speciálně děkujeme JAROSLAVOVI VENDLOVI!
  • Děkujeme PAVLOVI CYRNEROVI, který inspirován svojí kamarádkou a běžkyní Janou Slezákovou, uzavřel se svým kamarádem loni o Vánocích cyklosázku o vyjetí Drahanské vrchoviny pod 25 minut na bicyklu. V sobotu 28. května 2016 sedl na kolo a sázku vyhrál časem 23 minut a 34 sekund a výhru ve výši 20 000 korun nám věnoval na sociální služby pro hluchoslepé! Krátký videozáznam: https://www.facebook.com/paja.cyrner/videos/10208347186890621/
  • Za dlouhodobou pomoc děkujeme BLANCE KARNETOVÉ a SPOLEČNOSTI PRO DUCHOVNÍ HUDBU, Z.S. , která nám opět věnovala benefiční koncert v rámci mezinárodního festivalu duchovního umění SVATOVÁCLAVSKÉ SLAVNOSTI . V neděli 18. září 2016 pro nás v kostele sv. Václava na Smíchově vystoupila IRENA BUDWEISEROVÁ a její příznivci přispěli na služby pro hluchoslepé společným darem ve výši 7 484 Kč.
  • Děkujeme všem návštěvníkům, účinkujícím, kapelám a především organizátorům akce STREET HAPPENING OF KARLÍN , kteří podpořili naši organizaci a hluchoslepé v charitativní tombole částkou 4 286 Kč! Třetí ročník multižánrového festivalu a kytarového rekordu pořádalo Karlínské Spektrum DDM hl. m. Prahy.
  • Děkujeme společnosti BILFINGER INDUSTRIAL SERVICES CZECH S.R.O. za pozvání na tradiční firemní vánoční večírek na Ořechovce a za věnování výtěžku z tomboly v částce 27 050 Kč na financování našich sociálních služeb pro hluchoslepé! Veliké díky patří výhercům tomboly, za to, že naší organizaci věnovali všechny tři hlavní ceny – kvalitní outdoorovou vodotěsnou videokameru, špičkový minitablet a značkový dalekohled s kvalitní optikou.
  • Děkujeme VŠEM ÚČASTNÍKŮM 6. ročníku Putování Prahou za Duchem Vánoc, kteří se letos vydali spolu s námi hledat po malebných Střešovičkách Ducha Vánoc a podpořili LORM a sociální služby pro hluchoslepé rekordní částku 28 280 Kč! Jmenovitě děkujeme všem spoluorganizátorům, členům A-týmu za všechny nápady, energii a nadšení, které vložili do přípravy i realizace charitativní městské vánoční hry: LUCIE GÜRTLEROVÁ (POPELKOVÁ), TOMÁŠ HEJDA, FILIP KÁBRT, OLDŘIŠKA KÁBRTOVÁ (SEDLÁČKOVÁ), PÁJA KLUZÁKOVÁ, MÍŠA KUDOVÁ, DANIELA PŘIBYLOVÁ, MICHAL PŘIBYL, ONDŘEJ VICENÍK, LUCKA ZDRÁHALOVÁ. Děkujeme úžasným B-týmákům, pomocníkům Ducha, kteří v roli andělů, čertů i všech svatých zajistili akci na jednotlivých zastaveníchHEDVIKA GÖRGLOVÁ, ONDRA SUCHÁNEK, LUBOŠ LUŇÁK, LUKÁŠ HRADECKÝ, LENKA VÍTOVÁ, MARUŠKA ŠVÁBOVÁ, HANKA PECHOVÁ, MÍŠA VLASÁKOVÁ, ANNA LODINOVÁ a MATTEO CAGGIO. Za milou spolupráci děkujeme partnerům akce: organizaci VELKÝ VŮZ, Z.S. za podporu a zázemí celé akci; LENCE RIDZOŇOVÉ, paní farářce z FARNÍHO SBORU ČESKOBRATRSKÉ CÍRKVE EVANGELICKÉ V PRAZE 6 – STŘEŠOVICÍCH, která nám umožnila uspořádat společný závěr hry se zpěvem koled v kostele Na kopci; za kouzelný zpěv děkujeme DĚTEM ZE ZŠ MÉTIS a paní učitelce ELEN KIRAL za nacvičení pásma koled speciálně na Ducha Vánoc; za spolupráci a doprovod děkujeme paní ředitelce VERONICE PATRASOVÉ i všem rodičům; za ochotu, skvělý svařák a prostory pro afterparty po akci děkujeme CAFE BARU NA ANDĚLCE!
  • DIANĚ BENŠOVÉ, STANDOVI A KAČCE za poskytnutí zázemí ve Vinotéce Na Slupi pro tradiční Červenobílou ochutnávku a všem účastníkům akce, kteří nás podpořili během prosincového večera společným darem 12 581 Kč.
  • Všem mlsounům ze společnosti STADLER PRAHA, S.R.O., kteří nám na Červenobílé ochutnávce předali výtěžek z mlsného koutku ve výši 16 245 Kč! Za krásný nápad, jak nás zajímavě a celoročně podpořit, děkujeme speciálně KARLOVI KOPÁČOVI a MARKOVI MAJTÁNOVI!
  • Společnosti LMC, S.R.O., která nám v případě potřeby pomáhá za zvýhodněnou cenu najít ty správné zaměstnance. jobs

Za laskavou pomoc děkujeme individuálním dárcům a členům našeho klubu dárců Červenobílého klubka“.