Za finanční pomoc v roce 2019 DĚKUJEME:

Ministerstvu práce a sociálních věcí ČR za dotaci v celkové výši 5 990 813 Kč na projekty:

 • ve výši 2 951 573 Kč na projekt Sociální rehabilitace osob s hluchoslepotou
 • ve výši 366 982 Kč na projekt Tlumočnické služby pro osoby s hluchoslepotou
 • ve výši 847 681 Kč na projekt Odborné sociální poradenství pro osoby s hluchoslepotou
 • ve výši 1 824 577 Kč na projekt Sociálně aktivizační služby pro osoby s hluchoslepotou
NFCR+Světluška male

Nadačnímu fondu Českého rozhlasu za příspěvky ze sbírky Světluška v celkové výši 630 000 Kč na projekty:

 • ve výši 600 000 Kč na projekt Sociální služby pro osoby s hluchoslepotou
 • ve výši 30 000 Kč na projekt Lormolympiáda – 7. ročník sportovní soutěže osob s hluchoslepotou

Za finanční, věcnou a další podporu sociálních služeb pro hluchoslepé v roce 2019 upřímně děkujeme všem partnerům a dárcům, jmenovitě pak:

 • Společnosti EURO POOL SYSTEM CZ S.R.O. za finanční částku ve výši 40 000 Kč.
 • Přátelům z KLUBU Z VIKTORKY za finanční částku ve výši 35 000 Kč.
 • Společnosti LINE ARCHITEKTURA S.R.O. za finanční částku ve výši 20 000 Kč.
 • Společnosti STADLER PRAHA, S.R.O., za finanční dar ve výši 19 100 Kč.
 • Společnosti ŠKOFIN, S.R.O., za finanční dar ve výši 15 000 Kč.
 • Společnosti RECYKLACE ODPADŮ A SKLÁDKY, A.S. za finanční dar ve výši 15 000 Kč.
 • Společnosti ACI–AUTO COMPONENTS INTERNATIONAL, S.R.O. za finanční dar ve výši 15 000 Kč.
 • Společnosti IGT CZECH REPUBLIC LLC. za finanční dar ve výši 9 000 Kč.
 • Společnosti AUGUSTINE MANAGEMENT, S.R.O. za finanční dar ve výši 7 000 Kč.
 • Společnosti INAFY EXTATES S.R.O. za finanční dar ve výši 6 000 Kč.
 • Společnosti BODYCOTE SSC, S.R.O. za finanční dar ve výši 5 000 Kč.
 • Společnosti GRAYLING CZECH REPUBLIC za finanční dar ve výši 3 900 Kč.
 • Společnosti BODYCOTE HT S.R.O. za finanční dar ve výši 2 000 Kč.
 • Společnosti LMC, S.R.O., která nám v roce 2019 umožnila inzerovat za symbolickou cenu a významně tak usnadnila výběr nových kolegů
 • Děkujeme všem mlsounům ze společnosti STADLER PRAHA, S.R.O., kteří nám na účet zaslali dar – výtěžek z „Mlsného koutku“ ve výši 10 000 Kč! Za originální formu podpory děkujeme Marku Majtánovi a Vladimíru Furindovi!
 • Děkujeme kolektivu MŠ SOCHÁŇOVA v Praze 6 – Řepích, který nám zaslal na účet částku 2 200 Kč.
 • Na vánočním benefičním koncertu Sboru a orchestru Univerzity Karlovy v kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze se v pondělí 16. prosince 2019 vybralo 21 660 Kč! Celému Sboru a orchestru Univerzity Karlovy, šéfdirigentovi Haigu Utidjianovi, Akademické farnosti Praha a všem dárcům ze srdce děkujeme!
 • Děkujeme VŠEM ÚČASTNÍKŮM 9. ročníku Putování Prahou za Duchem Vánoc, kteří se letos spolu s námi vydali na Žižkov hledat dědu Pepika s voříškem Ferdou a podpořili společně sociální služby pro hluchoslepé štědrou částkou 29 917 Kč! Jmenovitě děkujeme všem spoluorganizátorům, členům A-týmu, za všechny nápady, energii a nadšení, které vložili do přípravy i realizace charitativní vánoční městské hry: Oldřiška Kábrtová, Pavla Kluzáková, Míša Kudová, Lucka Zdráhalová, Petra Zimermanová a Filip Kábrt. Děkujeme všem úžasným B-týmákům, pomocníkům Ducha, kteří zajistili akci na jednotlivých zastaveních: Martina Čurdová, Hedvika Görglová, Jakub Jirout, Naťa Lešková, Radka Matějovičová, Petra Sejpalová, Markéta Světlíková, Petra Urbancová, Líba Vaněčková, Iva Voldánová, Silvana Wasitová, Mirek Halama, Luboš Luňák, Milan Mašek, Robert Procházka, Lukáš Resl, Karel Světlík, Noah Žyla. Velké poděkování za vstřícnost a milou spolupráci si zaslouží všichni partneři 9. ročníku akce: Organizace Velký vůz, z.s. za podporu a zázemí celé akci; Kino Aero za zpřístupnění dvorku v Biskupcově ulici; Páter Miroslav Cúth a jáhen Alois Koláček z kostela sv. Vojtěcha na žižkovském Balkáně za zpřístupnění kostela; Členové výboru ze zahrádkářské osady č. 72 za zpřístupnění osady, Radim a Matěj Bubeníkovi a Veronika Sturmová za pomoc se zajištěním stanoviště v osadě; Dům děti a mládeže Ulita za poskytnutí zázemí pro nalejvárnu a sálu pro závěrečný koncert; Muzikanti Jirka Jirkoun Horák, Josef Pepíno Lejček a Jakub Kuba Chaba za vánoční koncert; Josef Čechota za zapůjčení kostýmů na žižkovského Pepika z fundusu Barrandova; Lukáš Kučera za zapůjčení kostýmů na žižkovského Pepika z vlastního fundusu; Hedvika Görglová za zapůjčení psa Foxíka pro ztvárnění voříška Ferdy; Ondřej Prcín za natočení videa; Barka Fabiánová za nafocení fotoreportáže; Magneto bar za zařazení bramborového salátu na meníčko na závěrečné after party.
 • Děkujeme VŠEM BĚŽKYNÍM, BĚŽCŮM A TRASÉRŮM, kteří svým sportovním výkonem podpořili LORM účastí na běžeckých závodech pořádaných od jara do podzimu pod hlavičkou PRAGUE INTERNATIONAL MARATHON, SPOL. S.R.O.
  Pražský půlmaraton: Adam Cironis, Tomáš Cironis, Josef Černý, Jaromír Hanzlík, Vojtěch Jiroušek, Václav Šálený, Alexandros Koranis, běžci ze společnosti STADLER PRAHA, s.r.o. Martin Chudo, Ondřej Kašpar, Jaroslav Krčál, Jaroslav Langmajer, Martin Pavlas, Jaroslav Poláček, Lukáš Ryba, Štefan Štrauch, Aleš Váňa
  Speciální poděkování patří našim DOBROBĚŽCŮM:
  Tomášovi Cironisovi, který se svojí běžeckou výzvou „Rovinkář běží 1/2 maraton!“ získal finanční podporu ve výši 7 760 Kč, kterou navíc navýšil o 50 % vybrané částky! Více na https://www.darujme.cz/projekt/1201633.
  Vojtěchovi Jirouškovi, který se svojí výzvou „Vojtěch běží pro hluchoslepé“ oslovil své příznivce a vybral 2 400 Kč na sociální služby pro hluchoslepé klienty LORMu, více na https://www.darujme.cz/projekt/1201568.
  Pražský maraton: Josef Černý, Jan Dočekal, Jaromír Hanzlík, Martin Šesták a běžci ze společnosti STADLER PRAHA, s.r.o. Jaroslav Langmajer, Zdeněk Kašík, Ondřej Kašpar, Jaroslav Poláček, Lukáš Ryba, Aleš Váňa
  Karlovarský půlmaraton: Tomáš Radovnický, Jaromír Hanzlík
  Českobudějovický půlmaraton: Ondřej Cudlín, Jan Toman, Miriam Tomanová
  Olomoucký půlmaraton: Dana Formánková s přáteli, štafeta ze společnosti Senior Flexonics Czech s.r.o.
  Pražská štafeta: Děkujeme všem běžcům, kteří za nás 3 červnové podvečery uběhli 4×5 km ve Stromovce, konkrétně štafetě „Gazely“ ve složení Dora Marholdová, Lucie Miřácká, Zuzana Kuncová a Michaela Tučková, štafetě „MIG 15“ ve složení Radim Dudek, Josef Miřácký, Edvard Marhold a Milan Marhold, štafetě „Fitmami Říčany“ ve složení Radka Sloup, Petra Milotovå, Michaela Kratochvilová, Alena Vacinková, 8 štafetám ze společnosti SAP Concur, 5 štafetám ze společnosti Bodycote SSC, 2 štafetám ze společnosti Bodycote HT, 7 štafetám ze společnosti Volkswagen Financial Services/ ŠkoFIN s.r.o., 5 štafetám ze společnosti Stadler Praha, s.r.o., 2 štafetám ze společnosti IGT Czech Republic LLC., 8 štafetám ze společnosti Tchibo Praha spol. s.r.o., 4 štafetám ze společnosti Carlo IV – DA Hotels, 2 štafetám ze společnosti Marriott Hotels, 3 štafetám ze společnosti Grayling Czech Republic, 4 štafetám ze společnosti Euro Pool System CZ, 2 štafetám ze společnosti Augustine Management s.r.o. a 3 štafetám ze společnosti 3M Česko, spol. s r.o.
  SPECIÁLNÍ DÍK PATŘÍ NAŠIM DOBROBĚŽECKÝM ŠTAFETÁM:
  • „Himálajským gazelám“, jmenovitě Lence Veverkové, Gabriele Melicharové, Barboře Fišerové a Michaele Vaníčkové, které díky své výzvě na darujme.cz vybraly pro LORM dar ve výši 10 605 Kč!
  • Dvěma startupovým týmům z Karlína za vybraný společný dar na darujme.cz ve výši 6 179 Kč! Jmenovitě to byly týmy „UP21“ ve složení Tomáš Cironis, Jan Kříž, Jan Valuch a Adam Cironis a tým „SENS&Gettick“ ve složení Alan Vyšín, Pavel Novák, Anežka Svobodová a Martina Smolková

  Večerní běh Prahou na 5 km: Markéta Světlíková, Alicja Pavol, Lenka Gališinová, Marie Langmajerová a běžkyně ze společnosti SEKYRA GROUP
  Večerní běh Prahou na 10 km: Dora Marholdová, Jozef Pavol, Lucie Radovnická a Tomáš Radovnický, Jaromír Hanzlík, Andreas Hennicke, Tomáš Dvořák, Martin Vaňáč, Karel Světlík, běžci ze společnosti STADLER, běžci ze společnosti GRAYLING CZECH REPUBLIC a běžci ze společnosti SEKYRA GROUP Speciální poděkování patří DOBROBĚŽCI a ironmanovi Tomášovi Dvořákovi, který výzvou „Tomáš běží za Ondru a hluchoslepé 10 km!“ oslovil své příznivce a vybral 5 351 Kč na sociální služby pro hluchoslepé klienty LORMu, více na https://www.darujme.cz/projekt/1201665
  Ústecký půlmaraton: Lucie Radovnická, Tomáš Radovnický, Jan Kyselka, Stana Soukupová, Sujana Villafane Bohac.

Za laskavou pomoc děkujeme individuálním dárcům a členům našeho klubu dárců „Červenobílého klubka“.