Ani letní vedra nebyla překážkou v plnění přání, při tom 19. jsme se zajeli zchladit do Lednice

9.7.2019

Agentura Grayling oslavila loni čtvrtstoletí na českém trhu a místo pořádání velkého večírku, po kterém by ráno zůstala jen kocovina, rozhodli se oslavit toto výročí jinak. Protože je jejich denním chlebem komunikace, nabídli naší organizaci, že za každý rok z těch pětadvaceti let splní jedno přání lidem postiženým hluchoslepotou. Komunikace a přístup k informacím jsou pro naše klienty, totiž každodenní výzvou. Spojili se proto s naším spolkem LORM – Společností pro hluchoslepé z.s. A jak proběhlo splnění 19. přání?

19. přání

Paní Janě je 82 let, ale rozhodně byste to na ní nepoznali. Je čiperná, plná života a chuti objevovat nové věci. Je původem z Prahy, kde také stále bydlí. Ráda jezdí na výlety, a proto zatoužila podívat se někam, kam se sama jen tak nedostane. Vybrala si Lednici, jeden z našich nejkrásnějších zámků spolu s jeho zahradami v přilehlém parku.

Abychom všechno vměstnaly do jednoho dne, vyrazily jsme hned ráno. Kupodivu nás nenechala na holičkách ani dobrodružná D1 se všemi svými uzavírkami a řidiči, kteří těch uzavírek mají plné zuby. Počasí nám vyšlo náramně, takže jakmile jsme dorazily do Lednice, šly jsme na procházku do zámeckého parku, abychom se zchladily v jeho stínu a hlavně si pořádně prohlédly zámek. Paní Jana zkoumala každý detail a z rozlohy parku byla nadšená. Když už nás procházka unavila, osvěžily jsme se zmrzlinou a kávou.

Ale to bychom nebyly na Moravě, kdybychom neochutnaly místní víno! Měly jsme štěstí a narazily na moc příjemnou vinárnu, kde jsme ochutnaly vynikající místní Hibernal. Tak nám zachutnal, že jsme si každá odvezla lahvinku na památku. Doufám, že jsme paní Janě udělaly radost a že si na výlet v Lednici vzpomene doma třeba právě u sklenky Hibernalu.

Více o aktivitě 25 splněných přání si můžete přečíst zde: https://www.grayling.com/cz/cs/news/grayling_slavi_25_let_na_ceskem_trhu