Charitativní výstava fotek TWINS podpoří hluchoslepé

15. 11. 2017

Banner_FB_malý V úterý 5. prosince 2017 v 19:00 bude vernisáží Kavárně a čajovně U Božího mlýna zahájena prodejní charitativní výstava fotografií TWINS, která pomůže lidem s hluchoslepotou. Výstava volně navazuje na loňskou výstavu, která se pod názvem SVĚTLO konala na stejném místě v adventním čase. „Výstava měla velký ohlas, a proto jsem se rozhodla po roce uspořádat další a přizvat někoho, kdo také propadl kouzlu focení,“ prozrazuje historii a koncept charitativních výstav Petra Zimermanová, ředitelka neziskové organizace LORM – Společnost pro hluchoslepé z.s. „Volba padla na osobu nejbližší, na moje dvojče Markétu Bøyesen,“ doplňuje svá slova.

Osika výřez uprav zmenš.Na kolik jsou si dvojčata blízká nejen v životě, ale i ve své tvorbě, a v čem jsou jiná, na to vše se snaží odpovědět výstava TWINS. „Fotím nejvíc přírodu, to je nevyčerpatelná studna krásy a inspirace. Všechny moje fotky na výstavě jsou kromě jediné foceny doma v Norsku, a mám je spojené s místy a setkáními, která jsou mi blízká. A jestli navíc udělají radost i jiným a někoho dalšího inspirují, tak to dává smysl,“ přibližuje výběr svých fotek na výstavu jedno z dvojčat, Markéta. „Máme s Markétou společný pohled na svět“, zamýšlí se Petra. „Ačkoliv jsme povahově každá úplně jiná, každá žijeme svůj vlastní příběh, Markéta v Norsku a já v Čechách, ve všem podstatném jsme si hodně blízké. Máme společné vidění světa, podobný vkus, často nás zaujmou stejné věci, myšlenky, lidi. To je jeden z darů, které jsme jako dvojčata dostaly do vínku,“ upřesňuje.

Všech 24 vystavených fotografií si lze během výstavy zakoupit a celý výtěžek z prodeje půjde na sociální služby pro hluchoslepé. U každé fotografie je uvedena „CENA NA JISTOTU“ a za tuto cenu si mohou zájemci zakoupit fotografie kdykoliv během výstavy. Stačí zavolat Petře Zimermanové na 777 764 191 nebo jí poslat e-mail info@lorm.cz. První, kdo projeví zájem a uhradí v hotovosti do pokladny LORM z.s. nebo na sbírkový účet 43-8709380297/0100 příspěvek, má vybranou fotografii zakoupenou a jistou.

srdceDruhá možnost, jak si fotografie zakoupit, je „CENA ADRENALINOVÁ“ během charitativní aukce na dernisáži, která se bude konat ve středu 20. prosince od 19:00. Vyvolávací cena, za kterou se budou fotky během dražby prodávat, bude výrazně nižší než cena na jistotu. Během aukce však cena může vystoupat do nebeských výšin, v místě nazvaném „U Božího mlýna“ je možné všechno! Minimální výše příhozu během dražby bude 100 korun. Aukce proběhne za účasti obou autorek fotografií a licitátora.

Organizátoři mysleli i na ty, kteří se na vernisáž ani výstavu nedostanou a přesto by si chtěli vystavené fotografie prohlédnout a případně i zakoupit. V úterý 5. prosince o půlnoci bude na webových stránkách www.lorm.cz zveřejněna online galerie, kde si zájemci mohou fotky prohlédnout a objednat. Online prodej bude ukončen 19. prosince 2017 opět o půlnoci.

Všechny prodané fotografie budou slavnostně a radostně předány svým novým majitelům a dárcům v jedné osobě na dernisáži ve středu 20. 12. 2017 v 19:00. Po domluvě mohou být fotky předány/zaslány po ukončení výstavy.

TWINS

Markéta Bøyesen & Petra Zimermanová

Prodejní výstava fotografií na podporu hluchoslepých a neziskovky LORM z.s.

Kavárna a čajovna U Božího mlýna

Vernisáž út 5. 12. 2017 / 19:00
akustický minikoncert Daniel Zappi /Shores of Others/

Dernisáž st 20. 12. 2017 / 19:00
charitativní aukce fotek pro LORM z.s.

Salmovská 15, Praha 2 / po – pá 12.00–24.00 / ne 18.00–22.00 / www.bozi-mlyny.cz    

Online prodej fotek bude zveřejněn ve Fotogalerii 5. 12 2017 o půlnoci !

KE STAŽENÍ/PROHLÍŽENÍ

Plakát k výstavě

Jak si mohu koupit fotku?

Tři stejné otázky na dvojčata?

Pozvánka na vernisáž

MOHU SI FOTKY PROHLÉDNOUT A ZAKOUPIT ONLINE?
Odkaz na fotogalerii zveřejníme 5. 12. 2017 o půlnoci!