Dobro.cz propojuje dobrovolníky s organizacemi a lidmi, kteří naléhavě potřebují pomoc v době koronaviru

18. 3. 2020

Přes Dobro.cz se odteď mohou snadno propojovat organizace i jednotlivci, kteří nyní naléhavě shánějí dobrovolníky nebo materiální pomoc, s lidmi, kteří chtějí nezištně pomocnou ruku nabídnout v době koronaviru..

Nový web Dobro.cz vyvinuli ve společnosti LMC v rámci 60 hodinového intenzivního hackathonu. Dobro.cz běží coby tzv. minimální životaschopný produkt. Tým, který na něm pracuje, jej bude v následujících hodinách a dnech dále vylepšovat.

Jak to nyní funguje? Dobro.cz je určeno výhradně pro zveřejnění poptávek a nabídek pomoci bez nároku na finanční odměnu. Služba je celá k dispozici bezplatně. Na Dobro.cz je možné bezplatně zveřejnit libovolné množství jak žádostí, tak nabídek, včetně žádostí o materiální pomoc. Každá nově zadaná poptávka či nabídka pomoci bude zveřejněna 7 dní. Zadavatel samozřejmě může svou nabídku nebo žádost sám odstranit dříve (zatím je třeba napsat přes kontaktní formulář na webu, postupně to bude automatizováno). Všechny příspěvky na Dobro.cz budou procházet průběžnou kontrolou, zavádějící nebo klamné nabídky budou smazány.

Poptávky i nabídky pomoci mohou obsahovat odkazy na registrační formulář, web s doplňujícími informacemi, kontaktní e-mail a telefonní číslo. U příspěvků se doporučuje zadat konkrétní adresu pomoci. Pomůže to v tom, aby zájemci mohli hledat poptávky, které jsou v jejich okolí. Poptávky s konkrétní adresou se navíc brzy objeví také uživatelům v aplikaci Práce za Rohem, kterou nyní používá cca 500 tis. lidí po celé ČR.