Hlasujte a podpořte literární soutěž hluchoslepých!

17. 9. 2014

hynel-chlPraha, 17. září 2014 – Už jen 2 týdny zbývají do uzávěrky veřejného hlasování o Cenu Hieronyma Lorma. Hluchoslepým autorům soutěžních povídek a básní bude na základě elektronického hlasování ze stránek www.lorm.cz udělena Cena veřejnosti. Stačí si do 30. září do půlnoci na webových stránkách občanského sdružení LORM přečíst všechna anonymně zveřejněná díla na společné téma „Kolik podob má láska“ a jedním kliknutím v kategoriích Poezie a Próza rozhodnout o vítězi 5. ročníku soutěže. Prostřednictvím básní a povídek může každý nahlédnout do rozmanitých příběhů lidí, kteří se museli naučit žít s hluchoslepotou.

keramika-chlHluchoslepým autorům vítězných děl bude 18. října na víkendové konferenci o.s. LORM v Ústí nad Orlicí slavnostně udělena Cena veřejnosti. Vedle této ceny se také soutěží o Cenu odborné poroty. Do výtvarné soutěže přihlásilo svá díla celkem 13 hluchoslepých tvůrců. Jejich tvorba bude vystavena právě na víkendové konferenci o.s. LORM a o vítězích této části soutěže rozhodnou samotní účastníci konference. Smyslem celého projektu je poskytnout osobám s hluchoslepotou prostor ke kreativitě a současně zprostředkovat jejich svět veřejnosti.

nove_logo_CHLCena Hieronyma Lorma je pořádána již po páté pod záštitou a za finanční podpory Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška. První ročník se konal v roce 2006 při příležitosti 15. narozenin sdružení LORM. Další informace k soutěži lze získat na telefonním čísle 777 764 191, po emailu info@lorm.cz nebo z webových stránek www.lorm.cz.