Medaile na Lormolympiádě rozdány, ať žijí hluchoslepí sportovci!

23. 9. 2019

lormolympiada-logo-malePraha, 23. 9. 2019: Hluchoslepí sportovci bojovali o víkendu o medaile na 7. ročníku Lormolympiády na atletickém stadionu TJ Sokol v Kralupech n. Vltavou.  V běhu na 50 metrů, vrhu koulí, hodu oštěpem, skoku do dálky z místa, ve vytrvalostním běhu a překážkovém běhu s trasérem poměřovali své síly ve smíšených kategoriích.

2L1A5686

Mezi borci proběhl očekávaný a napínavý souboj, ve kterém si osmadvacetiletý Adam Maršík z  Číměře u Jindřichova Hradce vybojoval všech 6 zlatých medailí v šesti atletických disciplínách, osmašedesátiletý Milan Koklar z Českých Budějovic získal celkem 4 stříbrné medaile a 1 bronzovou a Božena Valenová z Prahy dosáhla svými výkony na 3 bronzové medaile. Do souboje o medaile se zapojili také Ladislav Čureja se 2 stříbrnými a Dagmar Prošková se 2 bronzovými. Celkem se v sobotu večer během slavnostního ceremoniálu rozdalo 18 medailí.

2L1A5848„Sedmý ročník se opět nesl ve skvělé atmosféře, hluchoslepí sportovci se nechali vyburcovat k vynikajícím sportovním výkonům,“ komentuje 7. ročník Mgr. Petra Zimermanová, ředitelka LORM z.s. Podmínky u jednotlivých soutěží byly přizpůsobeny hluchoslepým sportovcům. Průvodci a traséři zajišťovali bezpečnost sportujících účastníků, veškeré dění měli přítomní komentované prostřednictvím mikrofonu a individuálně tlumočené do znakového a taktilního znakového jazyka a dalších komunikačních systémů, které používají osoby s hluchoslepotou. „S medailí nebo bez, každý účastník se stal vítězem Lormolympiády. Máme velikou radost, že se nám daří naplňovat smysl celé soutěže, a to podporovat u hluchoslepých osob sportovního ducha, vzájemný respekt a přátelství,“ doplňuje svá slova Zimermanová. Celostátní sportovní soutěž osob se souběžným zrakovým a sluchovým postižením různého stupně pořádá organizace LORM – Společnost pro hluchoslepé z.s. Kompletní informace k Lormolympiádě i předchozím ročníkům lze najít na www.lorm.cz.

Výsledky 7. ročníku Lormolympiády 2019

Disciplína 1. místo 2. místo 3. místo
Běh na 50 metrů Adam Maršík Milan Koklar Božena Valenová
Skok z místa Adam Maršík Milan Koklar Božena Valenová
Vrh koulí Adam Maršík Milan Koklar Dagmar Prošková
Hod oštěpem Adam Maršík Milan Koklar Dagmar Prošková
Vytrvalostní běh Adam Maršík Ladislav Čureja Milan Koklar
Překážkový běh Adam Maršík Ladislav Čureja Božena Valenová

NFCR+Světluška zmenšené
Lormolympiáda se konala díky laskavé podpoře Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.