Pošlete do neděle svůj hlas jedné básni a jedné povídce od hluchoslepých autorů!

25. 9. 2018

nove_logo_CHLUž jen šest dní můžete hlasovat a rozhodnout o vítězích 7. ročníku umělecké soutěže osob s hluchoslepotou o Cenu Hieronyma Lorma. Hluchoslepým autorům soutěžních povídek a básní bude na základě elektronického hlasování ze stránek www.lorm.cz udělena Cena veřejnosti. Stačí si do 30. září do půlnoci na webových stránkách spolku LORM – Společnost pro hluchoslepé přečíst všechna anonymně zveřejněná díla a jedním kliknutím v kategoriích Poezie a Próza rozhodnout o vítězi 7. ročníku soutěže. Prostřednictvím básní a povídek může každý nahlédnout do rozmanitých příběhů lidí, kteří se museli naučit žít s hluchoslepotou.

Ze 4 básnických textů v kategorii poezie a 16 literárních děl v kategorii próza si vyberte dílo vašemu srdci nejbližší a pošlete mu svůj hlas!

Přímý odkaz na e-hlasování do 30. září 2018: https://www.lorm.cz/pro-hluchoslepe/nase-projekty/cena-hieronyma-lorma/aktualni-rocnik/hlasovani/

vasa Busta H. Lorma olga

Hluchoslepým autorům vítězných děl bude 27. října 2018 na víkendové konferenci LORM z.s. v Kralupech nad Vltavou slavnostně udělena Cena veřejnosti. Vedle této ceny se také soutěží o Cenu odborné poroty. Do výtvarné soutěže přihlásilo svá díla celkem deset hluchoslepých tvůrců. Jejich tvorba bude vystavena právě na víkendové akci a o vítězích této části soutěže rozhodnou samotní účastníci konference. Smyslem celého projektu je poskytnout osobám s hluchoslepotou prostor ke kreativitě a současně zprostředkovat jejich svět veřejnosti.

V roce 2017 byl dvěma vítězkám Ceny Hieronyma Lorma 2016 věnován březnový díl Televizního klubu neslyšících: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096066178-televizni-klub-neslysicich/217562221800004/video/528848.

Cena Hieronyma Lorma je pořádána už po sedmé pod záštitou a za finanční podpory Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška. První ročník se konal v roce 2006 při příležitosti 15. narozenin sdružení LORM. Další informace k soutěži lze získat na webových stránkách www.lorm.cz.

ČTĚTE, HLASUJTE A SDÍLEJTE DO NEDĚLE 30. září 2018!
Potěšíte tím hluchoslepé autory, děkujeme.