Prodejní výstava fotek podpoří hluchoslepé

29. 11. 2016

TiskVe čtvrtek 1. prosince 2016 v 19:00 bude vernisáží v Kavárně a čajovně U Božího mlýna zahájena prodejní charitativní výstava fotografií, které mají společné téma SVĚTLO a smysl pomoc lidem s hluchoslepotou. „Výstavu v kavárně mi domluvila kamarádka, a protože nerada dělám věci jen tak, naopak mám ráda, když vše má svůj smysl, rozhodla jsem se výstavu pojmout jako charitativní. V neziskovce LORM z.s., která pomáhá lidem s kombinovaným postižením zraku a sluchu, pracuji již mnoho let jako ředitelka, takže pro koho byla pro mne jasná volba,“ říká autorka fotografií Petra Zimermanová.

fotka-od-jiti-z-vychodovkyO umění a fotografii se zajímá celý život, ale až s digitální zrcadlovkou se před osmi lety začala učit fotit kreativně. Focení se stalo její velkou vášní, fotí lidi, přírodu, ulice, rodinná setkání, svatby, koncerty kamarádů, často dokumentuje akce pro hluchoslepé klienty LORM, fotí jen tak pro sebe a pro radost. A úplně nejvíc ji na focení baví světlo, skoro polovina vystavených fotografií vznikla při východech slunce. Výpravy za ranním světlem podnikala nejdřív sama, v únoru 2014 se rozhodla tyto výjimečné světelné okamžiky zprostředkovat i svým přátelům a od té doby zpravidla jednou do měsíce organizuje ranní pikniky spojené s východem slunce, tzv. východovky. A co ji na východovkách baví nejvíc? „Když se světlo začne rozlívat prostorem a nasvěcovat často i úplně obyčejná zákoutí, která v ranním světle postupně odhalují svoji krásu.“

Na výstavu, která bude ukončena ve čtvrtek 22. prosince dernisáží a charitativní aukcí, vybrala Petra Zimermanová ze svého fotoarchivu celkem 22 barevných fotografií a nechala je vytisknout ve formátu 30 x 45 cm (A3) na kapa desku. Všechny vystavené fotografie si lze během výstavy zakoupit a podpořit tak sociální služby pro hluchoslepé.

U každé fotografie je uvedena „cena na jistotu“ a za tuto cenu si mohou zájemci zakoupit fotografie kdykoliv během výstavy, stačí zavolat Petře Zimermanové na 777 764 191 nebo jí poslat e-mail info@lorm.cz. První, kdo projeví zájem a uhradí v hotovosti do pokladny LORMu nebo na sbírkový účet 43-8709380297/0100 příspěvek, má vybranou fotografii zakoupenou a jistou. Prodané fotografie budou slavnostně a radostně předány svým novým majitelům a dárcům v jedné osobě na dernisáži ve čtvrtek 22. 12. 2016 v 19:00 před zahájením charitativní aukce. Po domluvě mohou být fotky předány i dříve.

srdceDruhá možnost, jak si fotografie zakoupit, je adrenalinová během charitativní aukce na dernisáži. Vyvolávací cena, za kterou se budou fotky během dražby prodávat, byla stanovena na 600 korun a je výrazně nižší než cena na jistotu. Během aukce však cena může vystoupat do nebeských výšin, v místě nazvaném „U Božího mlýna“ je možné všechno! Minimální výše příhozu během dražby bude 100 korun. Aukce proběhne za účasti autorky fotografií a licitátora.

Organizátoři výstavy mysleli i na ty, kteří se na vernisáž ani výstavu nedostanou a přesto by si chtěli vystavené fotografie prohlédnout a možná nějakou i zakoupit. Hned po vernisáži chvíli po půlnoci byla na webových stránkách www.lorm.cz zveřejněna online galerie, kde si zájemci mohou fotky prohlédnout a případně objednat. Online prodej bude ukončen 21. 12. 2016 o půlnoci.

Světlo…

PETRA ZIMERMANOVÁ

Prodejní výstava fotografií na podporu hluchoslepých a neziskovky LORM z.s.

Kavárna a čajovna U Božího mlýna

Vernisáž čt 1. 12. 2016 / 19:00
akustický minikoncert kapely KARMA

Dernisáž čt 22. 12. 2016 / 19:00
charitativní aukce fotek pro LORM z.s.

Salmovská 15, Praha 2 / po – pá 12.00–24.00 / ne 18.00–22.00 / www.bozi-mlyny.cz    

Online výstava fotek bude zveřejněna na www.lorm.cz přesně o půlnoci 1. 12. 2016!

KE STAŽENÍ/PROHLÍŽENÍ

Plakát k výstavě

Jak si mohu koupit fotku?

O autorce fotek a fascinaci světlem

Pozvánka na vernisáž

MOHU SI FOTKY PROHLÉDNOUT A ZAKOUPIT ONLINE?
Odkaz na fotogalerii byl zveřejněn 2. 12. 2016 chvíli po půlnoci!