První desítka z 25 přání úspěšně splněna

12.3.2019

Palickovani

Agentura Grayling oslavila loni čtvrtstoletí na českém trhu a rozhodli se, že místo pořádání velkého večírku, po kterém by ráno zůstala jen kocovina, oslaví toto výročí jinak. A protože je jejich denním chlebem komunikace, rozhodli se za každý rok z těch pětadvaceti let splnit jedno přání lidem postiženým hluchoslepotou. Komunikace a přístup k informacím jsou pro naše klienty, totiž každodenní výzvou. Spojili se proto s naším spolkem LORM – Společností pro hluchoslepé z.s.

Začátkem března jsme splnili desáté přání v rámci oslav výročí 25 let agentury Grayling na českém trhu. Paní Alena Válková z Brna toužila absolvovat kurz svého milovaného paličkování. Kontaktovali jsme se proto její oblíbenou lektorku, paní Lenkou Malátovou, která vede svoje lekce v brněnských Lužánkách.

Paní Alena trpí od narození hluchotou, před 15 lety se jí ke komplikacím navíc přidal šedý a zelený zákal. Přesto zůstává zcela soběstačná a výborně komunikuje. Mimo jiné sama vyučuje znakový jazyk na několika pracovištích v Brně. Zkusit si pro změnu pozici žáka na lekci paličkované krajky jí tak nečinilo žádné větší problémy.

Podobným kurzem si paní Alena prošla před osmi lety, nyní toužila své schopnosti dále zdokonalovat. Speciálně pro tuto příležitost si dokonce pořídila novou herduli – látkový válec sloužící jako podložka. Paličkování vyžaduje notnou dávku trpělivosti a pečlivosti. Ta však paní Aleně nechybí, a tak si v milé společnosti paní lektorky Malátové s dalšími kurzistkami procvičila hbitost svých prstů a paměti. Její zhoršený zrak ji naštěstí nijak neomezoval, když bylo potřeba, vypomohla lupou.

Z kurzu si paní Alena odnáší nové postupy, dovednosti a vzory pro svůj náročný koníček. Lekce jí navíc přinesla další radost v podobě hmatatelných výsledků – překrásných krajek.

Rádi bychom poděkovali paní lektorce Lence Malátové za příjemnou spolupráci při plnění přání, ale také všem ostatním kurzistkám za vytvoření přívětivé atmosféry během lekce.

Více o naší aktivitě 25 splněných přání si můžete přečíst zde: https://www.grayling.com/cz/cs/news/grayling_slavi_25_let_na_ceskem_trhu

Zdroj: https://www.grayling.com/cz/cs/news/prvni_desitka_z_25_prani_uspesne_splnena