Rožnovská nostalgie: Po třiceti letech na výlet do rodného města a dvacáté přání je splněno

10.7.2019

 

Další přání v rámci narozeninové kampaně společnosti Grayling Czech Republic splněno, tentokrát paní Vlastimile, které je 92 let, a přála si výlet do rodného města, kde nebyla celých třicet let.

Foto 20. přání

Když jsme na začátku naší narozeninové kampaně „25 splněných přání“ pročítali seznam přání hluchoslepých klientů LORMu a narazili jsme na přání paní Vlastimily, věděli jsme, že si ho necháme až na prosluněné letní dny. Přání znělo: Přála bych si navštívit Valašské muzeum a své rodné město Rožnov pod Radhoštěm. Kvůli sluchové vadě paní Vlastimily jsme vše naplánovali po telefonu s její dcerou, vyhradili si na výlet celý den a šlo se na to.

Zazvonění budíku ve 4 hodiny ráno bylo poměrně kruté, ale cesta z Prahy do Přerova o to hladší a bez kolon. V Přerově, kde paní Vlastimila v současnosti žije, jsme nabrali nejen ji, ale i její kamarádku Zdenu. Tyto dvě ženy pojí velké přátelství, které vzniklo před mnoha lety na ambulanci přerovské nemocnice, kde obě dlouhá léta pracovaly. Sami jsme byli v údivu, v jak skvělé formě může být člověk v úctyhodných devadesáti letech, které paní Vlastimila oslavila loni v listopadu.

Pro obě dámy jsme zařídili vstup do Dřevěného městečka, nejstarší části Valašského muzea v přírodě. Sympatická průvodkyně nám vyprávěla dobové příběhy jednotlivých dřevěných staveb, kostela a přilehlého Valašského Slavína s pomníky slavných osobností. Paní Vlastimila výklad doplňovala o vlastní vzpomínky a společně s průvodkyní porovnávaly, jak město v průběhu let proměnilo svou podobu.

Na památku jsme si zakoupili pohledy v historické poště městečka, která je dodnes plně funkční a má i své originální razítko. Po prohlídce všech zajímavostí jsme se přesunuli doplnit síly na oběd do roubené Hospody Na posledním groši, kde jsme si vychutnali tradiční recepty slovanské kuchyně. Paní Vlastimilu jsme domů vrátili s dobrou náladou a úsměvem na tváři, což pro nás byla ta nejhezčí odměna a ujištění, že tento den stál opravdu za to.

Více o aktivitě 25 splněných přání si můžete přečíst zde: https://www.grayling.com/cz/cs/news/grayling_slavi_25_let_na_ceskem_trhu

Zdroj:https://www.grayling.com/cz/cs/news/roznovska_nostalgie_po_triceti_letech_na_vylet_do_rodneho_mesta_a_dvacate_prani_je_splneno