Sedmé přání úspěšně splněno, tentokrát se ochutnávala francouzská bouillabaisse

6.12.2018

6L2A6322

Agentura Grayling letos slaví čtvrtstoletí na českém trhu a rozhodli se, že místo pořádání velkého večírku, po kterém by ráno zůstala jen kocovina, oslaví toto výročí jinak. A protože je jejich denním chlebem komunikace, rozhodli se za každý rok z těch pětadvaceti let splnit jedno přání lidem postiženým hluchoslepotou. Komunikace a přístup k informacím jsou pro naše klienty, totiž každodenní výzvou. Spojili se proto s naším spolkem LORM – Společností pro hluchoslepé z.s.

Tentokrát jsme zamířili splnit jedno gurmánské přání do Jindřichova Hradce. Paní Eva je nedoslýchavá a těžce slabozraká, vidí jen obrysy a stíny. Za mlada ale bývala vášnivá čtenářka, a právě v jednom francouzském románu četla o bujabéze (bouillabaisse). Od té doby si tuto tradiční provensálskou rybí polévku přála ochutnat.

V okolí jejího bydliště jsme žádnou restauraci, která by tuto pochoutku náročnou na kvalitní suroviny měla v nabídce, nenašli. Oslovili jsme proto majitele penzionu Pod zámkem. Paní Eva si tak nakonec mohla pochutnat na husté polévce z krevet, mušlí a masa z tuňáka, lososa a sumce. A protože v ten den slavila úctyhodné 82. narozeniny, servírovala se jako druhý chod ještě výtečná telecí líčka.

Jako poděkování nás paní Eva, bývalým povoláním učitelka na 2. stupni základní školy, pozvala k sobě domů na dobrou kávu a domácí jablečný štrúdl. Na zpáteční cestu do Prahy jsme pak ještě dostali domácí třešňovicí.

Rádi bychom poděkovali majiteli penzionu Pod zámkem, panu Petru Slechanovi, který celý gastronomický zážitek paní Evě věnoval jako dárek. Stejně tak patří poděkování kuchařce Petře Stavačové, manažerce provozu Lucii Šimánkové a dalšímu personálu za ochotu a vstřícnost při plnění tohoto přání.

Více o aktivitě 25 splněných přání si můžete přečíst zde https://www.grayling.com/cz/cs/news/grayling_slavi_25_let_na_ceskem_trhu

Zdroj: https://www.grayling.com/cz/cs/news/sedme_prani_uspesne_splneno_tentokrat_se_ochutnavala_francouzska_bouillabaisse