Třináctým přáním byla prohlídka Národního divadla

8.4.2019

Agentura Grayling oslavila loni čtvrtstoletí na českém trhu a místo pořádání velkého večírku, po kterém by ráno zůstala jen kocovina, rozhodli se oslavit toto výročí jinak. Protože je jejich denním chlebem komunikace, nabídli naší organizaci, že za každý rok z těch pětadvaceti let splní jedno přání lidem postiženým hluchoslepotou. Komunikace a přístup k informacím jsou pro naše klienty, totiž každodenní výzvou. Spojili se proto s naším spolkem LORM – Společností pro hluchoslepé z.s.
Jak proběhlo splnění 13. přání?

Foto 13. přání A

Třinácté přání patřilo paní Mileně ze Zlivu, která si vždy toužila projít a prohlédnout interiéry Národního divadla. Do Prahy přicestovala společně s manželem, který jí dělal průvodce, a nám už při setkání na nádraží bylo jasné, že to bude příjemně strávený den, protože oba byli nesmírně milí. V Národním divadle na nás čekala vstřícná paní průvodkyně, která o historii i současnosti divadla věděla snad úplně vše, a ochotně zodpovídala veškeré zvídavé dotazy. Pro paní Milenu byla prohlídka divadla opravdovým zážitkem, zvláště pak návštěva nádherně zdobeného hlediště a venkovní terasy s velkolepým výhledem na Pražský hrad a Vltavu. Děkujeme tak paní Sylvaně Šoleové z Národního divadla, že umožnila paní Mileně speciální privátní prohlídku, aby si mohla své přání náležitě užít a cítit se jedinečně.

Paní Milena je i přes těžkou slabozrakost a lehkou nedoslýchavost velmi čilá a soběstačná dáma a bez problémů zvládla cestování po městě bez využití hromadné dopravy. Naopak ocenila, že se mohla po Praze procházet a navštívit tak místa, která neznala, a kam by se normálně nepodívala. Jedním z nich byla i kavárna Slavie, kde jsme si u kávy skvěle popovídali snad úplně o všem. Na památku jsme pak od paní Mileny dostali vlastnoručně vyrobený dárek, který nám teď zdobí kancelář Graylingu.

Více o aktivitě 25 splněných přání si můžete přečíst zde: https://www.grayling.com/cz/cs/news/grayling_slavi_25_let_na_ceskem_trhu

Zdroj: https://www.grayling.com/cz/cs/news/trinactym_pranim_byla_prohlidka_narodniho_divadla