Už jen 2 týdny můžete svým hlasováním podpořit literární soutěž hluchoslepých!

1. 9. 2016

stastna-vitezka-smallUž jen 2 týdny zbývají do uzávěrky veřejného hlasování o Cenu Hieronyma Lorma. Hluchoslepým autorům soutěžních povídek a básní bude na základě elektronického hlasování ze stránek www.lorm.cz udělena Cena veřejnosti. Stačí si do 15. září do půlnoci na webových stránkách spolku LORM – Společnost pro hluchoslepé přečíst všechna anonymně zveřejněná díla na společné téma „Pohádka o životě“ a jedním kliknutím v kategoriích Poezie a Próza rozhodnout o vítězi 6. ročníku soutěže. Prostřednictvím básní a povídek může každý nahlédnout do rozmanitých příběhů lidí, kteří se museli naučit žít s hluchoslepotou.

Přímý odkaz pro e-hlasování: https://www.lorm.cz/pro-hluchoslepe/nase-projekty/cena-hieronyma-lorma/aktualni-rocnik/hlasovani/

Hluchoslepým autorům vítězných děl bude 8. října 2016 na víkendové konferenci LORM z.s. v Kralupech nad Vltavou slavnostně udělena Cena veřejnosti. Vedle této ceny se také soutěží o Cenu odborné poroty. Do výtvarné soutěže přihlásilo svá díla celkem devět hluchoslepých tvůrců. Jejich tvorba bude vystavena právě na víkendové akci LORM z.s. a o vítězích této části soutěže rozhodnou samotní účastníci konference. Smyslem celého projektu je poskytnout osobám s hluchoslepotou prostor ke kreativitě a současně zprostředkovat jejich svět veřejnosti.

nove_logo_CHLCena Hieronyma Lorma je pořádána již pošesté pod záštitou a za finanční podpory Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška. První ročník se konal v roce 2006 při příležitosti 15. narozenin sdružení LORM. Další informace k soutěži lze získat na telefonním čísle 777 764 191, e-mailu info@lorm.cz nebo z webových stránek www.lorm.cz.