Už jen pět dní může veřejnost hlasováním podpořit soutěž hluchoslepých

27. 10. 2008

CHL-3radkyUž jen 5 dní zbývá do uzávěrky veřejného hlasování o Cenu Hieronyma Lorma. Hluchoslepým autorům soutěžních povídek a básní bude na základě elektronického hlasování ze stránek www.lorm.cz udělena Cena veřejnosti. Stačí si do konce října na stránkách přečíst anonymně zveřejněné příspěvky na společné téma Přátelství a jedním kliknutím rozhodnout o vítězi 2. ročníku soutěže.

 

Sdružení LORM zveřejní výsledky hlasování 8. listopadu t.r. na víkendové konferenci ve Žďáru nad Sázavou a kromě Ceny veřejnosti udělí během slavnostního večera vítězům i Cenu odborné poroty. Smyslem projektu je poskytnout osobám s hluchoslepotou prostor ke kreativitě a současně zprostředkovat jejich svět veřejnosti.

 

Organizátory soutěže potěšil velký zájem mezi hluchoslepými o druhý ročník. Nakonec se sešlo celkem 32 příspěvků v kategorii próza a 7 básní v kategorii poezie. Do výtvarné sekce přihlásilo svá díla celkem 16 hluchoslepých osobností. Jejich tvorba bude vystavena na listopadové konferenci a o vítězích této části soutěže rozhodnou samotní účastníci setkání.

 

Více informací k projektu lze získat na telefonním čísle 777 764 191, po emailu info@lorm.cz nebo z webových stránek www.lorm.cz.

Akce je pořádána pod záštitou a za podpory Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.