Už jen pět dní můžete svým hlasováním podpořit literární soutěž hluchoslepých!

26. 9. 2012

podekovani-za-cenu-verejnosti-ve-3-rocnikuPraha, 26. září. 2012 – Už jen pět dní zbývá do uzávěrky veřejného hlasování o Cenu Hieronyma Lorma. Hluchoslepým autorům soutěžních povídek a básní bude na základě elektronického hlasování ze stránek www.lorm.cz udělena Cena veřejnosti. Stačí si do 30. září do půlnoci na webových stránkách občanského sdružení LORM přečíst všechna anonymně zveřejněná díla na společné téma „Umění dávat a brát“ a jedním kliknutím v kategoriích Poezie a Próza rozhodnout o vítězi 4. ročníku soutěže. Prostřednictvím básní a povídek může každý nahlédnout do rozmanitých příběhů lidí, kteří se museli naučit žít s hluchoslepotou.

Hluchoslepým autorům vítězných děl bude 20. října na víkendové konferenci o.s. LORM ve Vyškově slavnostně udělena Cena veřejnosti. Vedle této ceny se také soutěží o Cenu odborné poroty. Do výtvarné soutěže přihlásilo svá díla celkem 9 hluchoslepých tvůrců. Jejich tvorba bude vystavena právě na víkendové konferenci o.s. LORM a o vítězích této části soutěže rozhodnou samotní účastníci konference. Smyslem celého projektu je poskytnout osobám s hluchoslepotou prostor ke kreativitě a současně zprostředkovat jejich svět veřejnosti.

CHL-3radky

Cena Hieronyma Lorma je pořádána už po čtvrté pod záštitou a za finanční podpory Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška a letos po prvé za podpory Nadace člověk člověku. První ročník se konal v roce 2006 při příležitosti 15. narozenin sdružení LORM. Další informace k soutěži lze získat na telefonním čísle 777 764 191, po emailu info@lorm.cz nebo z webových stránek www.lorm.cz.