Už jen týden můžete svým hlasováním podpořit literární soutěž hluchoslepých

8. 10. 2010

martin-hrtus-1Už jen týden zbývá do uzávěrky veřejného hlasování o Cenu Hieronyma Lorma. Hluchoslepým autorům soutěžních povídek a básní bude na základě elektronického hlasování ze stránek www.lorm.cz udělena Cena veřejnosti. Stačí si do 15. října do půlnoci na stránkách přečíst anonymně zveřejněné příspěvky na společné téma „Ztráty a nálezy aneb co život dal a vzal“ a jedním kliknutím rozhodnout o vítězi 3. ročníku soutěže.

Sdružení LORM zveřejní výsledky hlasování 6. listopadu 2010 na víkendové konferenci ve Žďáru nad Sázavou a kromě Ceny veřejnosti udělí během slavnostního večera vítězům i Cenu odborné poroty. Smyslem projektu je poskytnout osobám s hluchoslepotou prostor ke kreativitě a současně zprostředkovat jejich svět veřejnosti.

CHL velkeOrganizátory potěšil zájem mezi hluchoslepými o třetí ročník. Nakonec se v literární soutěži sešlo celkem 17 příspěvků v kategorii próza a 9 básnických textů v kategorii poezie. Do výtvarné sekce přihlásilo svá díla celkem 20 hluchoslepých tvůrců. Jejich tvorba bude vystavena na listopadové konferenci a o vítězích této části soutěže rozhodnou samotní účastníci setkání. Cena Hieronyma Lorma je pořádána pod záštitou a za podpory Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška a navazuje na předchozí dva úspěšné ročníky. Více informací k projektu lze získat na telefonním čísle 777 764 191, po e-mailu info@lorm.cz, nebo z webových stránek www.lorm.cz.