Varhany u sv. Václava na Smíchově se opět rozezní ve prospěch hluchoslepých

18. 9. 2013

PozvánkaMalou jazzovou mší při svíčkách v kostele sv. Václava na Smíchově se rozhodli organizátoři Svatováclavských slavností již podruhé podpořit hluchoslepé klienty ze sdružení LORM. V rámci 22. ročníku festivalu duchovní hudby se v úterý 24. září 2013 od 19.30 na náměstí 14. října na Praze 5 koná benefiční koncert A Little  Jazz Mass, jehož výtěžek věnují organizátoři festivalu občanskému sdružení LORM – Společnosti pro hluchoslepé.

Varhanice Drahomíra Matznerová, která již účinkovala se smíchovským nástrojem v rámci Pražského jara 2011, uvede koncert gospelovými a jazzovými variacemi. První polovinu programu pak uzavře emotivně vypjatou variační skladbou Maxe Regera. Na varhanní exhibici plynule naváže gospelovou a spirituálovou formou konsorcium dvou kvalitních komorních sborů – Acant a Ad libitum. S využitím prostoru se tak každý ze sborů představí „stereo“ posluchačům zvlášť v drobnějších skladbách. Program vygraduje uvedením „malé jazzové mše“ (A Little Jazz Mass) Boba Chilcotta v dramaturgickém propojení obou sborů s doprovodem jazzového ansámblu Michala Worka.

Nad koncertem, který pořádá Společnost pro duchovní hudbu, o.s., převzala záštitu PhDr. Marie Ulrichová – Hakenová, předsedkyně kulturní komise Prahy 5 a Michal Šesták, radní Městské části Praha 5. Více informací o festivalu duchovní hudby na http://www.svatovaclavske.cz/. Vstupné na koncert je dobrovolné.

A Little Jazz Mass
 úterý 24. září od 19.30
 kostel sv. Václava na Smíchově, nám. 14. října, Praha 5

Jazzové spirituály pro sólové varhany a sbor, „malá jazzová mše“ Boba Chilcotta

DRAHOMÍRA MATZNEROVÁ – varhany | AD LIBITUM | JAN KYJOVSKÝ – sbormistr | ACANT | TEREZIE MINÁŘOVÁ – sbormistr | MICHAL WOREK QUARTET

Další informace: http://www.svatovaclavske.cz/products/ut-24-9-a-little-jazz-mass

Společnost LORM děkuje organizátorům za podporu hluchoslepých spoluobčanů!