Vítězky 6. ročníku Ceny Hieronyma Lorma v březnovém díle Televizního klubu neslyšících

2. 3. 2017

Váša 2 Ve středu 8. března 2017 v 16:00 na ČT2 se můžete v jarním díle TKN seznámit s hluchoslepými vítězkami 6. ročníku umělecké soutěže o Cenu Hieronyma Lorma! Václava Turková a Olga Pírková vám nejen představí svoji tvorbu a prozradí, odkud čerpají inspiraci, ale také vám přiblíží, jak se jim žije s hluchoslepotou. A jaké byly jejich pocity a dojmy ze samotného natáčení? Obě dámy nám to prozradily do připravovaného jarního čísla Doteků.

ZVÍDAVÉ DOTAZY

VášaHrozně nerada mám v ruce mikrofon. Já totiž vždy až zítra vím, co jsem měla říci včera. Ale když jsem objevila hlínu, říkala jsem si, to je paráda, teď hovořit nemusím, může za mne mluvit hlína. Ale ouha, to jsem se mýlila, protože za mnou domů přijel celý televizní štáb a že se bude natáčet. Chvíle napětí se střídaly s chvílemi uvolnění, neboť všichni „televizáci“ byli moc milí, ale přece jen jsem musela odpovídat na zvídavé dotazy. Nakonec jsem ale byla ráda, že jsem mohla ukázat a říci pár slov o Axmanově technice modelování (ATM) a o tom, že díky manželům Axmanovým se mi otevřely široké možnosti výtvarné tvorby. Přála bych si, pokud sochařina také někoho osloví, aby se mohl přihlásit stejně jako já ke studiu do tasovské školy. Můžu to jen vřele doporučit.

Václava Turková

NA CHVÍLI JSEM BYLA SLAVNÁ

OlgaPřipadám si jako na ledovci, ze kterého mohu sklouznout. Můj pocit z natáčení? No, získala jsem novou zkušenost: buď se naučím předvádět se, anebo se musím dostat na druhou stranu J. Ale už se mi nechce do uspěchaného světa a neustále se za něčím honit. Víte co? Zůstanu u svého vnitřního bohatství. Ale zážitek to byl – díky!

Olga Pírková

Po odvysílání bude díl k dispozici online na http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096066178-televizni-klub-neslysicich/217562221800004/