Vojta běží pražský půlmaraton na podporu hluchoslepých

9. 2. 2024

Vojta, bývalá kancelářská krysa, se rozhodl sám se sebou v roce 2018 něco udělat. Začal pravidelně sportovat a změnil se z tlouštíka na běžce. V roce 2019 uběhl za hluchoslepé svůj první půlmaraton v čase 2:09. Nyní přijal Vojta novou výzvu s přesahem. Uběhnout 6. dubna 2024 pražský půlmaraton za 1:45:00 a svým během podpořit opět hluchoslepé. Pokud se mu podaří čas splnit, sám daruje hluchoslepým 5 000 Kč. Tím ale výzva nekončí. Věří v sílu svých přátel, známých, či „náhodných kolemjdoucích“, které zaujme jeho motivace. A tak když se na darujme.cz vybere také 5 000 Kč, Vojta daruje dalších 5 000 Kč. Pojďte do toho společně, vaše podpora jej požene do cíle. Radost uděláte i hluchoslepým, kteří takový půlmaraton musí běžet každý den…

Vojtovu dobroběžeckou výzvu můžete podpořit zde.

Jak to celé začalo?
Začalo to v dubnu 2018. Po mnoha letech bez sportu jsem měl problémy se zády, byl věčně unavený, bez nálady a energie, navíc s vysokým cholesterolem. Tehdy jsem si řekl, že takto to dál nejde. Začal jsem chodit na kruhové tréninky, běhat, přidal jsem tréninky na letenských schodech a svou snahu jsem zakončil úspěšným absolvováním Predator race na Klínovci. Po 8 měsících sportování, o 16 kg lehčí, jsem na jaře 2019 poprvé uběhl za hluchoslepé pražský půlmaraton! Chtěl jsem ho zvládnout pod dvě hodiny, to ale nevyšlo. Coby začátečníka mě překvapila krize ke konci, půlmaraton jsem dokončil v čase 2:09. Od té doby jsem se o něco zlepšil, aktuálně mám nejlepší čas na této trati lehce pod 1:47.

Je na čase zase porazit sám sebe!
Abych měl o důvod víc doběhnout půlmaraton v co nejlepším čase, jako motivaci jsem se rozhodl stát dobroběžcem, jak se říká hezky česky, fundraiserem. Věřím, že oslovím pár lidí, mně známých i neznámých, kteří budou chtít hluchoslepé klienty z charitativní organizace LORM z.s. také podpořit.

Jaká je moje letošní výzva?
Chci se vejít do času 1:45:00, ultimátní cíl je potom 1:40:00. Pokud se mi povede běžet do 1:45:00, daruji společnosti LORM 5 000 Kč. Aby tam byla nějaká motivace navíc, pokud se na darujme.cz vybere také 5 000 Kč, daruji LORMu dalších 5 000 Kč. Celková částka se tedy může vyšplhat až na 15 000 Kč.

Září 2023 – momentka po závodě na 10 km, kdy jsem měl za cíl doběhnout pod 45 minut. Bylo z toho 0:44:42 💪

Vaše podpora mně požene do cíle!
Pokud se rozhodnete také přispět, ať už třeba stovkou nebo vyšší částkou, uděláte mi ohromnou radost. Fakt, neke ❤. Veškeré peníze jdou organizaci LORM – Společnost pro hluchoslepé, nikoliv mně. Aby si někdo nemyslel, že to shrábnu sám 😁.

Jaký je můj vztah k běhání?
Není to láska, je to vztah z rozumu – potřebuju ho, abych nemusel doma zakrývat zrcadla. Zároveň je to jeden z mála sportů, který dokážu provozovat pravidelně. Skvěle si při něm vyčistím hlavu. Jeho vztah ke mně je neutrální, nijak zásadně se nebrání 😊.

Vojtěch Jiroušek

https://www.darujme.cz/www-darujme-cz-vojta-2024