Zakoupením červeného srdíčka pomůžete hluchoslepým!

17. 4. 2013

Sbírka v ulicíchOd pondělí 22. dubna až do středy 24. dubna může veřejnost podpořit hluchoslepé zakoupením červeného srdíčka – ořezávátka za symbolických 30 korun. Během 11. ročníku celonárodní veřejné sbírky Červenobílé dny budou dobrovolníci v červených a bílých tričkách ve 39 českých a moravských městech nejen nabízet sbírkový předmět, ale také informovat o hluchoslepotě.

Zimní pobytZ výtěžku sbírky financuje sdružení LORM sociální služby a aktivity pro lidi s hluchoslepotou, mezi které například patří zimní pobyt s traséry na běžkách. „Mám radost, že jsem se dokázala do stopy po roce zase vrátit a nějaký ten kilometr s partou běžkařů ujet,“ tak hodnotí letošní týden na běžkách jedna z hluchoslepých účastnic, Dagmar Prošková. „Denně jsme vyjížděli do okolí hodně, ale opravdu hodně zasněženou krajinou,“ vzpomíná na únorový pobyt další ze sportovně založených účastníků, Milan Koklar. „Zrádné pro nás byly zasněžené doliny, někdy nás potrápil sníh lepící se na lyže, proto nám to z kopce moc rychle nejezdilo. Mně se líbilo, když sníh hrál svou písničku do kapuce u bundy, vločky nás švihaly do tváře, kde roztávaly,“ přibližuje letošní podmínky na Vysočině.

11. ročník sbírky Červenobílé dny se koná díky laskavé podpoře partnerů:

První stavební obnova, s.r.o., Ardagh Group, DPD CZ, MuchoGusto, OP TIGER, spol. s r.o., Screenet, s.r.o., Gzh, s.r.o., Český rozhlas, Radio Čas. Sbírku dlouhodobě podporují herec Vladimír Javorský, grafička Irena Egerová a animátor Radim Ševčík.