Zapojte se e-hlasováním do umělecké soutěže hluchoslepých

2. 10. 2008

CHL-3radkyPo celý říjen může veřejnost podpořit 2. ročník umělecké soutěže hluchoslepých o Cenu Hieronyma Lorma. Formou elektronického hlasování ze stránek www.lorm.cz můžete poslat hlas povídce či básni z tvůrčí dílny hluchoslepého autora, která vás zaujala nejvíce. „Stačí si do konce října přečíst anonymně zveřejněné příspěvky na společné téma Přátelství na www.lorm.cz a jedním kliknutím se do hlasování o Cenu veřejnosti zapojit,“ popisuje pravidla soutěže Mgr. Petra Zimermanová, ředitelka občanského sdružení LORM – Společnost pro hluchoslepé.

 

Na základě hlasování bude 8. listopadu t.r. na víkendové konferenci občanského sdružení LORM ve Žďáru nad Sázavou slavnostně udělena Cena veřejnosti. Vedle této ceny se také soutěží o Cenu odborné poroty. Organizátory potěšil velký zájem mezi hluchoslepými o druhý ročník. Nakonec se sešlo celkem 32 příspěvků v kategorii próza a 7 básní v kategorii poezie. Do výtvarné soutěže přihlásilo svá díla celkem 16 hluchoslepých osobností. Jejich tvorba bude vystavena na víkendové konferenci o.s. LORM a o vítězích této části soutěže rozhodnou samotní účastníci konference.

 

Smyslem soutěže je poskytnout osobám s hluchoslepotou prostor ke kreativitě a současně zprostředkovat jejich svět veřejnosti. Jako společné motto zvolilo o.s. LORM pro 2. ročník citát od světově proslulé hluchoslepé spisovatelky Heleny Kellerové: „V úplné tmě a tichu, které mě oddělují od světa, mi ze všeho nejvíc chybí přátelský zvuk lidského hlasu. Slepota odděluje člověka od věcí – hluchota od lidí.“ 

 

Více informací k projektu lze získat na telefonním čísle 777 764 191, po emailu info@lorm.cz nebo z webových stránek www.lorm.cz.

Akce je pořádána pod záštitou a za podpory Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.